YENİ ÜYELİK KURUMSAL E-POSTA TANITIM FİLMİ EN

V. BOREN Proje Günleri Başarıyla Tamamlanmıştır.

 

Ulusal kaynağımız olan bor madeninden bilgi ve teknolojiye dayalı ekonomik değer üretilmesini hedefleyen Enstitümüz, üniversiteler, kamu kurumları ve özel sektörle işbirliği içinde çeşitli alanlarda projeler yürütmekte, üretilen bilgilerin paylaşılmasıyla sürdürülebilir yenilikler sağlamayı amaçlamaktadır. Enstitümüzün temel misyonu, bora bilgi ve teknoloji katarak, rekabet avantajı oluşturan teknolojik çözümler geliştirmeye ve bor tüketim potansiyelini artırmaya odaklanarak; yeni bor ürünleri geliştirmek, yeni kullanım alanları ortaya çıkarmak ve sektörel gelişime katkı noktasında bu ürünlerin ülkemizde üretilmesini sağlamaktır.

Bu kapsamda, Enstitümüz tarafından yürütülen ve desteklenen projelerdeki çalışmaların ilerleme ve sonuçlarının paylaşılmasını sağlamak, elde edilen verilere yönelik değerlendirmelerde bulunmak amacıyla 5-6 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenen V. BOREN Proje Günleri başarıyla tamamlanmıştır.

Bu yıl 5.si düzenlenen BOREN Proje Günleri’ ne Sayın Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Şeref KALAYCI’ nın yanısıra çeşitli üniversitelerden, özel sektör ile kamu kurum ve kuruluşlarından 150’den fazla temsilci tarafından katılım sağlanmıştır. V. BOREN Proje Günleri kapsamında 7 oturumda 38 adet proje kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin sunumlar yapılmıştır.
 

Tarih: 6/3/2020

 

 
 
 
 
 
 

© 2018 Her Hakkı Saklıdır. Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü