YENİ ÜYELİK KURUMSAL E-POSTA TANITIM FİLMİ EN

Antalya Bor Çalıştayı'na Katılım

 

IMPC - Avrasya 2019 Uluslararası Cevher Hazırlama Kongresi Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından 31 Ekim - 2 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Kongre, dünyanın ve ülkemizin cevher hazırlama alanında çalışma yapan bilim insanlarını ve sektörde öncü firmaları bir araya getiren önemli bir organizasyondur. Bu vesileyle Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü olarak kongrede 2 adet sözlü, 1 adet poster sunum yapılmış ve sergi alanında Enstitümüz çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi vermek amacıyla bir stant kurulmuştur. Standımızı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şeref KALAYCI  ziyaret etmiştir. 

Poster sunumumuz kongrenin 2. günü BOREN bünyesinde gerçekleştirilen “Bringing of Boron Wastes to Economy Through the Rock Wool Production” başlığı ile Enstitümüz uzmanı Serdar ÇULHA tarafından gerçekleştirilmiştir. 
Kongrenin 3. gününün sabah oturumunda ise Enstitümüz tarafından desteklenen projeler kapsamında proje yürütücüsü Prof. Dr. Alpagut KARA tarafından “Development of Low Temperature Ceramic Tile Bodies with Boron Compounds Through Wet and Dry Methods” başlıklı  ve Enstitümüz Ar-Ge laboratuvarı sorumlusu kimyager Sezgin ÖZKASAPOĞLU tarafından “Recovery of Lithium from Boron Wastes and Its Economical Evaluation” başlıklı sözlü sunumlar yapılmıştır. 

Kongre bünyesinde 30 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen “Bor Çalıştayı”nda ise Enstitü Başkanımız Sayın Doç. Dr. Abdulkerim YÖRÜKOĞLU tarafından BOREN faaliyetleri hakkında sözlü sunum yapılmıştır.

Tarih: 6/11/2019

 

 
 
 
 
 
 

© 2018 Her Hakkı Saklıdır. Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü