1. Şifremi Unuttum
  ARA TOPLAM : TL TOPLAM : TL

  Bor ürün ve teknolojilerinin gelişiminde ve sektörel uygulamalarda küresel aktör olmak için çalışıyoruz...

   

  BOREN Hakkında

  Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN), Türkiye'de ve dünyada bor ürün ve teknolojilerinin geniş bir şekilde kullanımını, yeni bor ürünlerinin üretimini ve geliştirilmesini teminen değişik alanlarda kullanıcıların araştırmaları için gerekli bilimsel ortamı sağlamak, bor ve ürünlerini kullanan ve/veya bu alanda araştırma yapan kamu ve özel hukuk tüzel kişileri ile işbirliği yaparak bilimsel araştırmaları yapmak, yaptırmak, koordine etmek ve bu araştırmalara katkı sağlamak amacıyla 18.06.2003 tarihli ve 25142 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 4865 sayılı Kanun’la kurulmuştur. Enstitü, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ilişkili kuruluşudur.

  Enstitü, Enstitü Başkanı ve 1. Dönem Yönetim Kurulu üyelerinin 7 Kasım 2003 tarihinde atanmalarıyla birlikte teşkilatlanmaya başlamış olup, 2004 yılında faaliyete geçmiştir.  ilk hizmet binası ODTÜ Merkez laboratuvarının bir bölümünde yer almıştır. Enstitü, 2007 yılından itibaren T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına tahsisli Dumlupınar Bulvarı, No:166 Kat:10 Çankaya/Ankara adresinde faaliyetlerini devam ettirmektedir. 

  MİSYONUMUZ,

  Bora dayalı teknoloji değeri, rekabet avantajı oluşturan teknolojik çözümler, geliştirmeye ve bor tüketim potansiyelini artırmaya odaklanarak; Yeni bor ürünleri geliştirmek, yeni kullanım alanlarını ortaya çıkarmak, ekonomik ve sektörel gelişime katkı noktasında bu ürünlerin ülkemizde üretilmesini sağlamak.

  VİZYONUMUZ,

  Bor ürün ve teknolojilerinin gelişiminde ve sektörel uygulamalarda küresel aktör olmak.